4+1 tip, když mě bolí v šátku záda

1. Čím výš, tím líp

Čím je dítě navázáno výš a pevněji na vašem těle, tím je nošení pohodlnější a pěkně zpevňuje vaše záda.
Každému je pohodlná jiná těsnost a jiná výše navázání.
Bolí vás záda? Myslíte si, že nošení v šátku bude extrémně zatěžující? Třeba se ukáže pravý opak, nošení v dobře navázaném šátku vás bolesti zbaví a vaše záda se posílí! Dejte vědět!

2. Pevné dotažení

Při nošení v šátku jsou těžiště matky a dítěte u sebe, což je méně namáhavé než nošení dítěte na rukách. Šátek působí jako zpevňující korzet.

3. Vícevrstevné úvazy

Kříž s kapsou je nejoblíbnější úvaz od narození. A právem! Krásně drží miminko a zpevňuje Vaše záda! Pro nošení na zádech doporučuji úvaz dvojitý hammock, přes miminko dvě vrstvy a navíc jeden pruh šátku drží celý váš trup! Top!

4. Nošení na zádech

Sami znáte ten rozdíl, když na výletě nesete batoh na břiše nebo na zádech. Kde je to pro vás pohodlnější?
Od prvopočátků se miminka nosila na zádech. Máma potřebovala mít vepředu volný prostor pro každodenní obstarávání domácnosti. Dát dítě na záda je úplně přirozené. S trochou cviku to i pro vás bude hračka!
Miminko má tak větší rozhled a nové podněty!
Nosit na zádech se dá teoreticky od narození, ale nejčastěji se začíná kolem 4. měsíce.

5. Poslouchejte své tělo

Vaše kamarádka nosí své dítě celý den, jen to hvízdne a vás po pár minutách bolí záda? Ano, je to tak, každý zvládneme nosit jinak dlouho. Srovnávání není na místě. Nošení není povinnost ani garance ničeho. Kvalita nošení je důležitější než kvantita. Pokud Vaše miminko nošení v šátku miluje, každá minut nošení, která je vám oběma pohodlná, se počítá!