Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Iva Gondeková
Šalounova 1938/8
149 00 Praha 4
tel: 737143021
napište nám
Editujte v Nastavení - Přihlašovací údaje

ANKETA

Jak se dívá pediatr/fyzioterapeut Vašeho miminka na nošení v šátku?

doporučuje 53% s omezením schvaluje 12% nemá názor 18% rezolutně odmítá 17%

» Literatura
Literatura

Ein Baby will getragen sein (Dítě se chce nosit)

Evelin Kirkilionis, 2013

Šátky na nošení a nosítka patří v současnosti k základní výbavičce miminka. Existují v nejrůznějších provedeních. Barvy a velikosti. Ale na co mám při nákupu dávat pozor? Od kdy a jak dlouho mohu vůbec nosit? Zde naleznou rodiče důvody, zdravotní aspekty a způsoby nošení. Kompletně aktualizované, na nejnovějším stupni vědění a s praktickými fotonávody krok za krokem. 


Baby in Balance - méně pláče, lepší spánek, podpora pohybu

Sabine Hartz, Birgit Kienzle-Müller, Ulrike Höwer, 2012

Miminka milují blízkost a společný pohyb: uklidňuje je to, uvolňuje a působí povzbudivě na tělo i duši. Jak správně zacházet se svým miminkem a jak mu nabízet, aby se samostatně pohybovalo, Vám ukazuje tento rádce. Tato nová péče o miminko spočívá na metodě KINAESTHETHIC INFANT HANDLING. Při nošení vzniká společný pohyb a blízkost. Nošené děti jsou klidnější, spokojenější a lépe spí. A rodiče mají volné ruce na ostatní činnosti. Kniha ukazuje správné vázání, nejdůležitější nosící techniky a kritéria pro různá  nosítka.


Tragekinder (Nošené děti) 2009

Regina Masaracchia, Alexandra Schneider

Populárně naučná kniha pro děti o nošení ze všech úhlů. 


Šátkování - Nosíme své děti v šátku.

Jana Turnovská 

2009


Körperkontakt (Tělesný kontakt)

Význam kůže pro vývoj člověka

angl. originál: Touching: The Human Significance of the Skin

Ashley Montagu, 2012

Ukázka: 

"Matka je během těhotenství všemožně připravována, aby si udržela spojení mezi sebou a svým dítětem, aby plnila jeho potřeby, jak jen umí.

Nejenže potřebuje dítě ji, ale i ona potřebuje stejně tak dítě. Biologické společenství, symbióza mezi nenarozeným dítětem a matkou, která trvala během těhotenství, nekončí porodem.

Jaké uspokojení může být pro novorozené dítě větší než objemutí matky a sání z prsu? Co  může trvaleji posílit jeho neurčitý pocit, že nastává to dobré?"


Bindung stärkt (Spojení posiluje)

Evelin Kirkilionis, 2014

Spojení posiluje: Emocionální jistota pro Vaše dítě - nejlepší start do života.

Příroda nás zabezpečila: Dětská potřeba bezpečí a emocionální jistoty je biologicky zakotvená základní potřeba, která je propojena se stejně zakotveným "intuitivním rodičovským programem". Toto také potvrzují nejnovější studie z biologie chování.

Evelin Kirkilionis povzbuzuje rodiče v důvěře ve své schopnosti. Ukazuje jim, jak mohou ještě lépe vnímat signály svého miminka, rozumět jim a citlivě na ně reagovat.


Babys in Bewegung (Miminka v pohybu)

3.vydání, 2015

 

Autorky, obě zkušené fyzioterapeutky a vícenásobné matky, Vám představují detailně a názorně 12 milníků ve vývoji dítěte, které zdolá každé dítě - i opožděné ve vývoji. Kromě toho získáte užitečné tipy k správnému zacházení s dítětem, např. při nošení, zvedání a pokládání.


 float:left;margin-right:10px;Baby in Gleichgewicht - Miminko v rovnováze. Vyd. 13.11.2017


Na prvním místě láska, 2015

Jak se miminka učí štěstí a zdraví.


float:left;margin-right:10px;

"Rozhodující pro dítě je, ne že rodiče dítě kojili a působili mu příjemnosti, ale že mu dovedli poskytnout pocit jistoty a bezpečí sami v sobě, ve svém vztahu k němu. Že je přijali se vším všudy za své!"


 float:left;margin-right:10px;